¨˜¨”ºº•●.:':.●•Virágok•●.:':.●ҳ¨˜¨”º

Itt megtalálsz mindent amit a virágokról tudnod kell...

Hasznos tippek


A friss virágok minden elrendezésben gyönyörűek, de ha ügyesen gondozzuk őket, szépségüket hosszabb ideig élvezhetjük.

A virágboltban vásárolt vagy a kertben szedett friss virágok mindig egy csöppnyi természetet varázsolnak otthonunkba. Egy kis odafigyeléssel meghosszabbíthatjuk életüket, így tovább gyönyörködhetünk színeikben és illatukban.

 

Virágok a kertből                                                       

vágott virágokKora reggel vagy estefelé szedjünk a kertből virágot, mert ilyenkor a száruk nedvességgel telt, így tovább tartanak. A virágokat éles késsel vagy metszőollóval vágjuk le, hogy ne roncsoljuk a szárat. Az éles vágás mentén a növények szára több vizet tud felvenni, ezért ne használjunk olyan vágóeszközt, ami összetöri, elroncsolja a szárakat. Bimbós virágokat válasszunk, hogy tovább nyíljanak majd a vázában. Ügyeljünk rá, hogy ne csupaszítsuk le a kert egy részét, mindig máshonnan szedjünk virágot. A levágott virágokat a lehető legrövidebb időn belül állítsuk vízbe. Ha zöld gallyakat vágunk, ügyeljünk rá, nehogy elcsúfítsuk a bokrot. Mindig éles metszőollót használjunk, és éles vágást ejtsünk egy kifelé álló rügy fölött. Ne hagyjunk kiálló csonkokat, mert ezek könnyebben megbetegszenek. A kiálló ágak sérüléseket is okozhatnak.

 Előkészítés

Az előkészítési szakaszba különféle praktikák tartoznak, amelyek segítségével mind a virágok, mind a levelek megőrizhetik nedvességtartalmukat. A leírt módszerek a kertben szedett és virágboltban vásárolt növényekre egyaránt alkalmazhatók. Amikor a levágott szárak levegőt vesznek fel, légbuborékok képződnek. Ha nem távolítjuk el ezeket, mielőtt a virágot vázába állítanánk, a légbuborékok akadályozzák a maximális vízfelvételt. Ez természetesen megrövidíti a virágok élettartamát. Ennek elkerülése érdekében vágjunk le a szárak végéből 2-4 cm-t, és rögtön merítsük őket langyos vízbe egészen a virágok nyakáig. A lehető leghegyesebb szögben vágjuk le a szárakat, hogy minél nagyobb felületen jusson vízhez a növény. Ilyenkor eltávolíthatunk minden olyan levelet, ami nem mutat majd jól a kompozícióban. Hűvös, világos helyiségben állítsuk a virágokat egy vödör vízbe legalább 2 órára, de a legjobb, ha 24 órán keresztül hagyjuk őket a vízben állni.

 

Problémák

A fás szárú növények (például a krizantém vagy a leveles ágak) vízfelvételét úgy növelhetjük, hogy a fentiekhez hasonlóan visszavágjuk a szárakat, majd a legalsó 5 cm-es részt egy szilárd, lapos felületen megkalapáljuk. Egyes virágok, pl. a gerbera vagy a tulipán a vízbemerítés során meggörbülhetnek, ha nem támasztjuk meg őket. Arra az időre, amíg a vödörbe állítjuk, tekerjük a szárakat szorosan újságpapírba, így megőrzik egyenes tartásukat. Természetesen elképzelhető, hogy a virágkompozíciónkba éppen hajlott szárú növények illenek. A bőrös szárú növények szárának felszínét késsel kapargassuk meg a jobb vízfelvétel érdekében. A szarkaláb és más üreges szárú növények néha segítségre szorulnak, hogy a szükséges vízmennyiséget meg tudják tartani. Vágjuk le a szárat a kívánt hosszúságúra, állítsuk a virágot fejtetőre, és töltsük meg az üreges szárat langyos vízzel. Egy kis darab vattával dugaszoljuk be a szár végét, s csak ezután kezdjük a virágokat kompozícióba rendezni.

 

vágott virágok

 

Módszerek a virágok felélesztésére

Egyes növények, például a kutyatej, a pipacs és a dália ragadós nedvet ereszt, amikor a szárát elvágjuk. Ha nem távolítjuk el, a nedv elzárja a szárat, így a víz nem jut el a növény többi részébe. Csomagoljuk be a növényt újságpapírba, a frissen levágott szárat szabadon hagyva. Láng felett perzseljük meg a szárvégeket, majd az előbbiekben leírt módon merítsük vízbe a növényt. Ha a szárakat újra le kell vágni, ismételjük meg ezt az eljárást. Ha már semmi nem segít, a virágok meglehetősen kókadtak és erősen hullatják szirmaikat, állítsuk a növény szárát 1 percen keresztül 3 cm mélyen forró vízbe, majd tegyük hideg vízzel feltöltött vödörbe. A pipacs és a meténg nagyon meghálálja ezt a gondoskodást, de tulajdonképpen minden vágott virágnak jót tesz. A leveleknek gyakran használ a teljes vízbemerítés. Az árnyékliliom és a páfrány tovább megőrzik szépségüket, ha a vázába helyezés előtt néhány órára langyos fürdőben úsztatjuk meg őket. Ügyeljünk rá, hogy a virágkompozíció megszáradjon, mielőtt politúrozott felületre állítjuk.

 

vágott virágok

A virágkompozíció elkészítése

Készítsünk elő minden szükséges kelléket, mielőtt munkához látunk. Lehetőleg hűvös helyiségben és a lehető leggyorsabban ügyködjünk. A virágok szárát vágjuk vissza a kívánt hosszúságúra, ügyelve rá, hogy a vázában jól átitatott oázis vagy sok víz legyen, hogy megakadályozzuk a légrések képződését. Gondoskodjunk róla, hogy mindig elegendő víz legyen a vázában. A kompozíció elkészülte után, néhány órával ellenőrizzük a víz mennyiségét, mivel a növények ilyenkor szívják fel a legtöbb vizet. Cseréljük le az elszíneződött vizet, és rendszeresen töltsünk utána friss vízzel. Vázáinkat gyakran tisztítsuk ki fertőtlenítő szerrel, hogy csökkentsük a fertőzés kialakulásának kockázatát. A virág-tartósító készítmények antibakteriális anyagokat és tápanyagokat tartalmaznak, jó, ha a kompozíció első adag vizéhez keverünk belőlük. Ezt követően friss vízzel töltsünk utána. Ezekhez a termékekhez néha egy kis cukrot is keverni kell, más készítményeknél elegendő a víz is. Hasonló hatást érünk el, ha 1 liter limonádéhoz egy teáskanálnyi hypót adagolunk. Ezt az oldatot használat után rögtön öntsük ki, nehogy véletlenül valaki igyon belőle.

 

A virágok elhelyezése

A kompozíciót huzattól védett helyre állítsuk, ahol nem éri tűző napfény, de nincs is árnyékban. A nagy meleget időnkénti permetezéssel ellensúlyozhatjuk, de figyeljünk rá, hogy a nedves virágokat száradásig ne érje közvetlen napfény.

 

Vágott virág vásárlása

A friss vágott virágokban nagy kárt tehet a huzat és a túl alacsony hőmérséklet. Az utcai árusok sokféle jó minőségű növényt kínálnak elfogadható áron, de hideg vagy szeles időben inkább ne tőlük vásároljunk. Biztonságosabb, ha a virágbolt kínálatából választunk. Vidéken néha közvetlenül a termelőtől is vásárolhatunk virágot.
Mindenesetre a virágot mindig óvatosan szállítsuk és megfelelően csomagoljuk be, hogy védjük az időjárás viszontagságaitól.
 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 10
Heti: 36
Havi: 25
Össz.: 44 308

Látogatottság növelés
Oldal: Hasznos tippek:))
¨˜¨”ºº•●.:':.●•Virágok•●.:':.●ҳ¨˜¨”º - © 2008 - 2024 - gyongyszemek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »